Кременчуцька спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів № 21 з поглибленим вивченням окремих предметів Кременчуцької міської ради Полтавської області

Готуємося до ЗНО

Корисні поради

1. Готуватися - потрібно. Чомусь далеко не всі випускники усвідомлюють необхідність підготовки як такої. Хтось сподівається на авось, мовляв, навчався же він якось в школі всі ці роки, значить і тестування здасть. Хтось покладається на запевнення вчителів у тому, що тестування можна успішно пройти і без додаткової підготовки.
Але вчителі не завжди дбають про долю власних учнів, і шкільна оцінка не завжди об'єктивно відбиває рівень знань. Досить сісти і виконати завдання минулого року по вибраних предметах, дотримуючи всі умови (не використовувати довідкову літературу, калькулятор і т.п.), щоб побачити реальні перспективи скласти ЗНО.

2. Не тягніть кота за хвіст. Починати готуватися потрібно якомога раніше. Якщо говорити про такі предмети, як історія України, географія та біологія, то, як правило, матеріал, пройдений в п'ятому чи шостому класах, геть забувається до одинадцятого.
Фізика, хімія і математика вимагають не тільки теоретичних знань, але і практичних навичок, які можна придбати за один день. Мови ж, у свою чергу, «не терплять» довгих перерв у вивченні.
Що стосується української літератури, то всі твори шкільної програми просто неможливо перечитати в ніч перед іспитом.

3.Необхідно встановити режим підготовки. Чому це важливо? Та тому що підготовка до будь-якого предмета вимагає систематичності. Вирішіть, в які дні і як довго ви будете готуватися і прагніть не відступати від наміченого. Дотримання суворого графіка не дасть вам лінуватися і без-дельнічать, весь час підшукуючи нові виправдання власної ліні, а також дасть можливість контролювати свої успіхи і виявляти теми, які даються важче інших. Оптимальний режим занять - це 2 рази на тиждень по 1-1,5 години.

4. Не потрібно плутати ДПА та ЗНО. Державна підсумкова атестація (ДПА) проводиться і перевіряється в школі, і жоден вчитель не поставить учневі оцінку за ДПА нижче річної. Таким чином, проблем зі здачею ДПА зазвичай не виникає. Але успішна здача атестації в школі зовсім не гарантує високий бал на ЗНО. До зовнішнього тестування необхідно готуватися окремо.

5. Не потрібно штурмувати книжковий ринок завчасно. Нові збірники для підготовки до тестування з'являються найчастіше після новорічних свят, а те, що продається зараз - це не більше ніж передруку минулорічних видань.
За ним теж можна готуватися, але вони не враховують останніх змін, внесених Міністерством, і можуть не цілком відповідати вимогам поточного року.

6. Необхідно враховувати специфіку завдань здаваного предмета. Щоб отримати високий бал, недостатньо просто зазубрити формули або іноземні слова. Треба ще вміти ними скористатися і знати, як їх можна між собою поєднувати. У цьому може допомогти тільки велика практика. Що стосується історії України, то тут, наприклад, мало знати дати та історичні факти на пам'ять. Треба ще вміти простежувати логічні зв'язки між подіями.

7. Повторювати треба з початку. Завдання тестування охоплюють всю шкільну програму з п'ятого по одинадцятий клас.
Навчальний план будь-якої дисципліни будується за принципом «від простого до складного», а тому починати потрібно саме з матеріалу п'ятого класу. Щось може показатися простим і само собою зрозумілим, а щось, давно забуте, навпаки може викликати труднощі. При цьому, природно, потрібно враховувати, які теми входять в завдання ЗНО.

8. Готуйтеся наввипередки. Знайдіть собі «суперника» і готуйтеся разом. Готуючись до одного і того ж предмету, задавайте один одному питання, відповідайте на них, обговорюйте незрозумілі моменти і виниклі розбіжності.
Таким чином ви швидше запам'ятаєте необхідний матеріал, а навчання не буде обмежуватися нудьгуючи-ним читанням підручника або рішенням задачок. Якщо ж з'являються «нерозв'язні» розбіжності, то бажано звернутися до вчителя або репетитора-консультанту за допомогою. Адже за законом підлості на іспиті попадається саме те, що було недоучився або недопонятости в ході підготовки.

9. Ведіть короткий конспект. На прилавках можна знайти купу різноманітної довідкової літератури, але вона не завжди включає в себе все те, що необхідно саме вам. Немає нічого краще, ніж конспект, написаний своєю рукою, тому що, переосмислюючи і записуючи інформацію, ми краще її запам'ятовуємо. Безпосередньо перед тестом ви зможете перечитати свій конспект і відновити в пам'яті все, над чим корпіли цілий рік. Якщо раптом у вас виникне питання, то знайти правило або навіть відповідь у своєму конспекті набагато легше, ніж перегортати всілякі довідники.

10. Не панікуйте. Ні в якому разі не піддавайтеся запевненнями, що всі тести надзвичайно складні і ви їх ні за що не здасте. Не вірте своїм знайомим, які від «перевірених людей» почули, що саме в цьому році тести ускладнять до неможливості. Це все нісенітниця. Всі завдання вирішуються, всі питання мають відповіді, а значить, якщо підходити з усією відповідальністю до підготовки, то хороший результат вам забезпечений.